0850 988 88 88
Sıkça Sorulan
Sorular

AdaletKart'ımı kaybettim

Web sayfamızda bulunan "Kartımı Kaybettim" sekmesine tıklayarak gerekli işlem basamaklarını takip ediniz. Yeni Kart ücreti olan KDV dahil 25 TL tutarı, başvurunuz sırasında kredi kartınız ile ödeyebilir ve ya DenizBank TR71 0013 4000 0055 2153 8000 54 nolu IBAN numarasına havale yada EFT yapabilirsiniz. " Kartınız en kısa zamanda tekrar basılarak size ulaştırılacaktır.

Kredi Kartı ile TL yüklemelerinde iptal ve iade işlemleri nasıl gerçekleşir?

Harcanmamış Kredi Kartı ile TL yüklemelerinizde, talebinize ilişkin iptal işlemleri aynı gün içerisinde, iade işlemleri ise 30 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

AKSA Elektrik Kampanyası Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Elektrik faturanızın yıllık ortalamasının 133₺ ve üzeri olması durumunda elektriğinizi AKSA Enerjiden alabilir, Futara ödemelerinizi AdaletKart'ınızla gerçekleştirerek %13 indirim kazanabilirsiniz.

AKSA Enerji İndiriminden Nasıl Faydalanabilirim?

www.adaletkart.com sayfasından üye girişinizi gerçekleştirdikten sonra açılan ekranda bulunan “Avantajlar/Elektrik/Başvuru Yap” sekmesine tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz iletmeniz gerekmektedir.Daha istenilen evrakları sisteme yükleyerek başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak aynı sayfadan sözleşme çıktısını alarak imzalamanız ve sayfada belirtilen adrese göndermeniz yeterlidir.Başvurunuz değerlendirildikten sonra indirim hakkı kazandığınız bilgisi  cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

ADANA GARDEN BUSINESS HOTEL Kampanyası Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Adana Garden Bussiness Hotel' de Otel Konaklama ve Restaurant hizmetlerinde ödemelerinizi AdaletKart'ınız ile yaparak %15 indirim kazanabilirsiniz.

ADANA GARDEN BUSINESS HOTEL Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim?

Konaklama ödemeniz sırasında AdaletKart’ınızı görevliye verdikten sonra sisteme kayıtlı bulunan cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu girdikten sonra kart bakiyenizden %15indirimli tutar düşülür. İşlem sırasında mutlaka AdaletKart’ınızda yeterli miktarda bakiye olmalıdır.

OPET Kampanyası Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

AdaletKart'ınızın bakiyesi üzerinden OPET Anahtarlığınızla yapacağınız tüm benzin ve dizel yakıt alımlarınızda indirim kazanabilirsiniz. Anahtarlığınızı kullanarak aracınızdan bile inmenize gerek kalmadan tarafınıza gönderilen Opet Anahtarlığı, pompa satış görevlisine  vererek akaryakıt ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. OPET anahtarlığınızı kullanabilmeniz ve indirimden faydalanabilmeniz için AdaletKart'ınızda bakiye olması gerekmektedir.

OPET Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim?

www.adaletkart.com adresinden üye girişinizi yapınız. Açılan ekrandan «OPET» sekmesini tıklayınız. OPET sekmesinin altında «ARAÇ TANIMLAMA»yı seçiniz. Sizden istenen araç bilgilerinizi giriniz.  AdaletKart' ınız ile ilişkilendirilmiş ve yakıt alımı için kullanacağınız anahtarlığınız sisteme kayıt ettiğiniz adresinize en kısa zamanda ÜCRETSİZ olarak ulaştırılacaktır. OPET Anahtarlığınızı kullanabilmeniz için AdaletKartı’ınızda bakiye olması gerekmektedir.

LPG İçin de İndirim Var mı?

OPET İstasyonlarında LPG, AYGAZ firması tarafından satışa sunulmaktadır.AYGAZ, OPET'ten bağımsız ayrı bir firmadır.Mevcut indirim fırsatı OPET ile yapılan anlaşma sonucunda sağlanmaktadır.Şuan için AdaletKart ve AYGAZ arasında bir anlaşma bulunmamakta ancak görüşmeler devam etmektedir. Konuyla ilgili gelişmeleri www.adaletkart.com sitesinden takip edebilirsiniz.

OPET Anahtarlığımla Yakıt Alımı Yapamıyorum, Sebebini Öğrenebilir miyim?

OPET Anahtarlık AdaletKart bakiyenizle entegre olarak  çalışmaktadır. Bu nedenle anahtarlığınızı kullanarak indirimden yararlanabilmeniz için mutlaka AdaletKart’ınızın içinde en az akaryakıt alım tutarı bakiye bulunmalıdır. Yakıt alımı gerçekleştiremediğiniz zaman öncelikle www.adaletkart.com web sayfasından üye girişi yaparak bakiye durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Sorunun devam etmesi durumunda ve ayrıntılı bilgi almak için 0850 988 88 88 AdaletKart Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

YURTİÇİ KARGO Kampanyası Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Türkiye genelinde bulunan Yurtiçi Kargo şubelerinden Türkiye'nin yer yerine yapacağınız gönderileriniz için ödeme aşamasında 16 haneli AdaletKart'ınızı yetkiliye vererek anında %40 indirim kazanabilirsiniz.

YURTİÇİ KARGO Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim?

Yurtİçi Kargo’dan anında %40 indirim kazanmak için ödeme sırasında AdaletKart’ınızı ya da 16 haneli AdaletKart numaranızı yetkiliye bildirmeniz yeterlidir. İndirimden faydalanmak için kartınızda bakiye olmasına gerek yoktur.

Kimler AdaletKart Sahibi Olacak?

Adalet Bakanlığı’na bağlı olan merkez ve taşra teşkilatında görev yapan bütün personel ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı personeller bu proje kapsamında yer almaktadır.

Kart Tipleri Nelerdir?

Personel Kimlik Kartı: Adalet Bakanlığına bağlı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin sahip olacağı ön ödemeli bir akıllı kart tipidir.

AileKart: Adalet Bakanlığı personeli yakınlarına (Anne, Baba, Kardeş, Çocuk, Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişiler) talep etmeleri durumunda verilecek olan kart tipidir.

AdaletKart’ın Avantajları Nelerdir?

AdaletKart ile Adalet Bakanlığı’na bağlı olan personel, görev yetkisinin bulunduğu alanlardaki kapı giriş-çıkışlarında kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştireceklerdir. AdaletKart ön ödemeli özelliğe sahip olmasından dolayı istenildiği kadar AdaletKart’ a nakit veya kredi kartı ile kredi yüklemesi yaparak sistemin geçerli olduğu Adalet Bakanlığı’na bağlı yemekhanelerde nakit taşıma ve para üstü bekleme sorunu olmaksızın ödeme yapabileceklerdir. AdaletKart sahibi olacak personel, anlaşmalı akaryakıt, yiyecek-içecek ve birçok giyim mağazasının sağladığı özel indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabileceklerdir.

AdaletKart’ın Güvenlik Unsurları Nelerdir?

AdaletKart sahip olduğu üstün güvenlik özellikleri ve fiziksel özellikleri ile Adalet Bakanlığı personeline özel olarak tasarlanmıştır. Kart sahibi dışında başka birisi tarafından kullanılamaz ve taklit edilemez. Matematik hesapları ile oluşturulmuş mikro yazılar ve ince çizgi tasarımından oluşan AdaletKart personele özeldir ve taklit edilemez bir yapıya sahiptir. İçinde barındırdığı bu özellikler sayesinde kaliteli, dayanıklı ve güvenlikli bir kimlik kartıdır.

AdaletKart sahibi olmak için başvuru yapmam gerekiyor mu?

Adalet Bakanlığı personel kimlik kartı olan AdaletKart’ a sahip olmak için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. Kartınız basıldıktan sonra belirlenen plan dahilinde görev yerinize ulaştırılacaktır.

Kimler AdaletKart sahibi olabilir?
Ceza ve Tevkifevleri personeli AdaletKart Sahibi olacak mı?

Adalet Bakanlığı’na bağlı olan merkez ve taşra teşkilatında görev yapan bütün personel ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı personel AdaletKart sahibi olacaktır.

Adalet Bakanlığı personeli olarak göreve yeni başladım.
AdaletKart sahibi olabilecek miyim?

Adalet Bakanlığı UYAP personel veri tabanında bilgileriniz yer aldığı anda kartınız basılarak görev yerinize gönderilecektir.

AdaletKartımız ne zaman gelecek?

AdaletKart, Adalet Bakanlığı'nın belirlediği sıra doğrultusunda tüm Türkiye genelinde teslimatları gerçekleştirilmektedir. Görev yaptığınız adliyede AdaletKart dağıtımları gerçekleştirildiğinde ilgili birim tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

AdaletKart'ım aynı birimde görev yaptığım arkadaşlara teslim edildiği halde
bana neden teslim edilmedi bilgilendirebilir misiniz?

Adalet Bakanlığı UYAP personel veri tabanında size ait olan bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Örneğin şuan görev yaptığınız adliyede yeni göreve başlamış iseniz Uyap Sistemi üzerinde eski görev alanınızın bilgileri yer alıyor ise kartınız basılarak eski birimize gönderilecektir. Bu nedenle Uyap Sistemi üzerindeki bilgilerinizin değiştirilmesi için ilgili birime giderek güncelleme yaptırmanız gerekmektedir.

AdaletKart KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) nedir?

Adalet Bakanlığına bağlı olmayan ve adliye içerisinde görev yapan çalışanların kapı geçişlerinden kolaylıkla geçebilmesi için Adliye tarafından tahsis edilen kartlardır. Bu nedenle herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca Mahkeme Yönetim Sistemi Kurulacak olan adliyelerde Adliye Saraylarına giriş yapacak olan ziyaretçiler içinde kullanılacaktır.

Aile Kart nedir?

Aile Kart, yakınlarınıza (Anne, Baba, Kardeş, Çocuk ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere) verilebilecek AdaletKart tipidir. AileKart sahibi olan yakınlarınız, AdaletKart sahibi olan personelin yararlandığı indirimlerden yararlanabileceklerdir.

AileKart'a nasıl başvurabilirim?

Aile Kart’ a başvurularınızı; adaletkart.com adresinde yer alan Aile Kart başvuru alanından yeni başvuru ve kart tipini seçerek, gerekli bilgileri girdikten sonra KDV dahil 25 TL ödeyerek yapabilirsiniz.

AdaletKart şifremi nasıl değiştirebilirim?

  • AdaletKart web sitesinde yer alan Üye Giriş Sistemine tıklayarak menüde yer alan “AdaletKart” alanından “Şifre Değiştir” i seçin.
  • Açılan pencereye mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin.
  • Sifreniz 6 haneli ve numerik olmalıdır. Kolay tahmin edilebilir bir şifre kullanmamak güvenliğiniz için gereklidir.

AdaletKart şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alabilirim?

Yeni şifre alabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

1-www.adaletkart.com adresinden Üye Giriş Sistemi’ne tıklayınız.
2-Gelen ekrana 16 haneli Adaletkart numaranızı giriniz.
3-Şifremi unuttum butonuna tıkladığınızda, UYAP sisteminde kayıtlı olan mail adresinize geçici şifreniz gönderilecektir.

AdaletKart web sistesinde yer alan “Başvuru Durumum“ alanından sorgulama yaptığım zaman hatalı fotoğraf veya eksik bilgi mesajını vermektedir.
Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Sistem tarafından size verilen cevap Uyap sistemi üzerinde bulunun fotoğrafınızın 290x230 piksel yada yükseklik ve genişlik oranının 1,26 olması ve bilgilerinizin güncellenmesi gerektiğini göstermektedir. Ayrıca UYAp sistemi üzerinde Ünvan Kısmının doğru olması gerekmektedir. Bu hatanın giderilmesi ve bilgilerin güncellenmesi için Bağlı olduğunuz birime giderek bilgilerinizi Uyap sistemi üzerinden güncelleme yaptırmanız gerekmektedir.

AdaletKart’ a nasıl kredi yüklenir?

  • Hızlı TL Yükle seçeneğini tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girerek, TL kartınız ile 25 TL’ den az olmamak şartı ile dilediğiniz tutarda yükleme yapabilirsiniz. TL kartı ile yükleme işlemlerinde sanal pos kullanıldığından, TL kartınızın e-ticaret işlemlerine açık olması gerekmektedir. Yükleme işleminiz TL Kartınıza HARCAMA olarak yansıyacak ve faizsiz olarak yüklediğiniz tutarı ilk ödeme tarihinde TL kartınıza ödeyebileceksiniz.
  • Havale/ Eft yoluyla yükleme yapabilirsiniz. AdaletKart’a ait TR47 0001 0006 8269 4354 0950 35 IBAN numaralı Banka hesabına havale ya da EFT yaparak TL yükleyebilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirirken açıklama kısmına 16 haneli AdaletKart numaranızı arasında boşluk bırakmadan yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar, havale ise en geç 1 dk.; EFT ise en geç 15 dk. İçinde AdaletKart bakiyenize yansıyacaktır.
  • AdaletKart ve DenizBank arasında yapılan anlaşma ile AdaletKartınıza; DenizBank İnternet Şubesi (görsel anlatım için tıklayınız), DenizBank ATM’leri ve DenizBank Şubeleri’nden (görsel anlatım için tıklayınız) kolayca yükleme işlemini yapabilir, ATM kanalı ile kartlı/kartsız para yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

AdaletKart ile Yurtiçi Kargo’ da indirim fırsatından nasıl yararlanabilirim?

Yurtiçi Kargo ile kargo gönderilerinizi yaparken AdaletKart’ ınızı göstererek ve AdaletKart numaranızı bildirerek %40 indirime sahip olabilirsiniz.

DenizBank’ ın sağladığı avantajlar nelerdir?

AdaletKart’ ınıza ilk yükleme işleminizi gerçekleştirdikten sonra DenizBank’ tan 15 TL bonusa sahip olacaksınız. AdaletKart kullanıcı olarak DenizBank bonus kart sahibi olmak isteyen personel  kredi kartı ücreti ödemeden DenizBank Bonus Kart sahibi olabilecek.
AdaletKart sahibi olan kadın çalışanların kuaför ve bakım harcamalarında %10 bonus hediye olarak verilecektir.
AdaletKart sahibi olan personel ailesine ücret ödemeden ek kart çıkartabilecektir.

AdaletKart ile Opet’in sağladığı avantajdan nasıl yararlanabilirim?

AdaletKart' ınız ile Opet ‘in  size sağladığı avantajdan yararlanabilmek için öncelikle www.adaletkart.com adresinde yer alan "Üye Giriş Sisteminden " giriş yaparak araç bilgilerinizi sisteme kayıt ettirmeniz gerekmektedir.
AdaletKart' ınız ile ilişkilendirilmiş ve yakıt alımı için kullanacağınız anahtarlığınız sisteme kayıt ettiğiniz adresinize en kısa zamanda ulaştırılacaktır.
AdaletKart avantajından yararlanmak için AdaletKart’ ınıza kredi yüklemesi yapmanız gerekmektedir. Opet tarafından adresinize gönderilen anahtarlığınızı aracınızdan inmeden akaryakıt satış görevlisine gösterin. Akaryakıt satış görevlisi sisteme anahtarlığınızı okuttuktan sonra otomatik olarak AdaletKart’ ınız içerisinde bulunan bakiyenizden akaryakıt tutarı düşecek ve size sağlanan avantaj anında kartınıza yansıtılacaktır.

AdaletKart web sitesinde yer alan Üye Giriş Sistemi içerisinde Hesap Ekstrenizi bütün ayrıntılarıyla görüntüleyebilirsiniz. AdaletKart’ ınıza yaptığınız yüklemelere ve harcamalara bu alandan ulaşabilirsiniz. AdaletKart’ ınıza yansıtılan Akaryakıt avantajını hesap ekstrenizden takip edebilirsiniz.

ETKİNLİK FOTOĞRAFÇISI Kampanyası Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Fotoğraf ve video çekimleri, montajlanmasını gerektiren tüm ihtiyaçlarınız için profesyonel hizmetler sunan, İlginizi çeken Etkinlik Fotoğrafçısı ekibi sayesinde AdaletKart kullanıcıları olarak %20 indirime sahip olabilirsiniz.

ETKİNLİK FOTOĞRAFÇISI Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim?

Ödeme sırasında AdaletKart’ınızı görevliye verdikten sonra sisteme kayıtlı bulunan cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu girdikten sonra kart bakiyenizden %20 indirimli tutar düşülür. İşlem sırasında mutlaka AdaletKart’ınızda yeterli  bakiye olmalıdır.