AdaletKart Hakkında

AdaletKart, Adalet Bakanlığı’na bağlı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan bütün personel için özel olarak hazırlanmış ön ödemeli ve akıllı personel kimlik kartıdır.

Hakim, Savcı, Adalet Bakanlığı’na bağlı merkez, taşra teşkilatı personeli ve bakanlık binalarında hizmet veren Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın uygun gördüğü personeller için özel hazırlanmış kimlik ve ön ödemeli karttır.

AdaletKart sahip olduğu fiziksel ve güvenlik özellikleri ile kişiye özel olup, taklit edilemez, kart sahibi dışında bir başkası tarafından kullanılamaz ve bir başkasına devredilemez.

AdaletKart’ı Adalet Bakanlığı’na bağlı olan personeller, görev yetkisinin bulunduğu alanlardaki geçiş, ziyaretçi takip, yemekhane kontrol, lojman kira takip sisteminde kullanabilecektir. Bu özelliği sayesinde AdaletKart nakit taşıma, para üstü bekleme gibi zaman kaybına sebep olacak ayrıntıları ortadan kaldıracak ve kart sahiplerinin harcamalarını düzenli olarak takip etmelerini sağlayacaktır.

AdaletKart kimlik kartının yanı sıra Troy (Türkiye’nin Ödeme Yöntemi) logolu kart özelliği ile karta yüklenen TL kadar Türkiye’deki bütün harcamalarda, tüm ödemelerde, POS’larda ve banka ATM’lerinde kullanılabilecektir. Ayrıca AdaletKart ile hem anlaşmalı akaryakıt, yiyecek- içecek, e-ticaret sitelerinde ve birçok giyim mağazalarında hem de BKM Express uygulaması ile anlaşmalı üye iş yerlerinin özel indirimlerinden yararlanılabilecektir.

Adalet Bakanlığı personeli, yakınlarına (anne, baba, kardeş, çocuk, bakmakla yükümlü olduğu kişiler) talep etmeleri durumunda verilecek olan "AvantajKart" sayesinde tüm harcamalarda ve ödemelerde, anlaşmalı markaların indirimler ve kampanyalardan aynı koşullarla yararlanabileceklerdir.